KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14654053
nr 1465 4053
Rune Persson
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 59x72, yttermått inklusive ram: 68x80 cm
Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
500 kr
måndag 2 maj 2022
kl 19:30:00
Rune Persson
Läs mer om Rune Persson